Film SahneleriFilmler

Yüzüklerin Efendisi Başlangıç

Yüzüklerin Efendisi (The Lord Of The Rings) serisinin ilk filmi olan Yüzük Kardeşliği diğer serilerdeki diğer pek çok sahne gibi etkileyici sahneler içermektedir.

Orta dünya tasfirlerinin en etkileyicilerinden birisini içeriyor Yüzüklerin Efendisi evreni. Her açıdan bir başyapıt olma özelliğine sahip. Kitabı gibi filmi de aynı özellikleri taşıyor. Görsel kurgusu, oyuncuları gibi pek çok açıdan eşsiz bir yapıt.

Bu video bu eşsiz yapıtın başlangıç sahnesidir. Bir elf leydisi olan Galadriel’in anlatımıyla orta dünyanın büyük karanlık lordu Sauron ve tek yüzüğe karşı mücadelenin olduğu zamanı anlatımıyla başlıyoruz.

Konusu:

İnsanlar, yarım insan kadar olan hobbitler, cüceler, ölümsüz elfler yaşamaktadır Orta Dünya’da. 9 yüzük insanlara, 7si madenlerde yaşayan cücelere ve 3 yüzük elflere verilmişti. Ancak Sauron hepsine hükmedecek her şeye hükmedecek tek yüzüğü gizlice dövmüş ve büyük bir savaşı başlatmıştı.

Büyük savaşlarda Sauron’un durdurulmasının ardından çok uzun yıllar geçmiş ve herkes adını bile neredeyse unutmuştu. Ancak, kötülük yeniden uyanmaya başlar. Durdurmanın tek yolu güç yüzüğünü yok etmektir. Yüzük Kardeşiliği üyeleri başka yerlere savrulmuştur ve Gandlaf ile arkadaşları şimdi Sam ve Frodo’ya zaman kazandırmak ve savaşı kazanmak için harekete geçerler.

Tagler

Sanalok

Sanalok Haziran 2018'de iletişimciler ve sosyal bilimlerle ilgilenenler için hayata geçirilmiş bir içerik platformudur. Diğer sitelerden farklı olarak Sanalok, katılımcı ve herkesin içerik üretebileceği bir yapıya sahiptir. Bu alandaki çalışmalar sürdürülmektedir.

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı