DijitalİnternetWordpress

WordPress Sosyal Medya Profili İle Giriş

Wordpress kayıt olma ve siteye giriş için sosyal medya bağlantılarını kullanabilme

WordPress kullanıcıları genellikle basit şablonlar ve hazır ön ayarlarla sitelerini kullanmaktadırlar. Bunun haricinde WordPress’den daha iyi faydalanmak isteyen kullanıcılar çok çeşitli eklentiler ile web sitelerini daha kullanışlı ve daha etkileşimli hale getirebilmektedirler.

Bir web sitesinin neden basit kullanımlı ve yüksek etkileşimli olması gerektiği ile ilgili yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

WordPress oldukça gelişmiş bir CMS sistemidir. Bu nedenle gerekli eklentilerle ya da bireysel kodlamayla neredeyse yapılamayacak hiçbir şey artık yoktur. Bu sistem ile kullanıcılarınız sitenize üye olabilir, üye profilleri oluşturabilir (Bkz. Buddypress). Elbette kullanıcılarınıza üye olma ve hesaplarını yönetmekle ilgili eklentileri kullanmaya başladığınızda kullanıcı deneyimini arttırmak için daha kullanışlı sayfalar oluşturmanız gerekmektedir. Bunlardan biri de artık pek çok web sitesinin yaptığı sosyal medya profilleri ile sitede oturum açabilme ve giriş yapabilme özelliğidir.

Social Login Lite

Social Login Lite, sosyal medya profillerini kullanarak kullanıcılarınızın sitenize giriş yapmalarını sağlayan güzel ve şık bir eklentidir. Bu eklenti ile kullanıcılarınızın uzun form bilgilerini doldurmak ve giriş yaparken yeniden bunları hatırlamasına gerek yoktur. Facebook, Google+ profilleri gibi sosyal profilleri ile kullanıcılarınız sitenize güvenli bir şekilde giriş yapabilmektedirler.

social login

Kurulumu çok basit ve ayarları yukarıdaki görselde olduğu gibi basit ve görsel seçenekler bakımından da elverişlidir.

Eklenti sayfasına aşağıdan gidebilirsiniz.

Eklentiye Git
Tagler

Sercan Ceyhan

Çukurova Üniversitesi İletişim Bilimleri'nden mezun olup hayaller peşinde koşan oyun çağını atlatamamış ve büyümekten korkan bir çocuk. Kalemimiz bu dünyayı güzel kılacaktır.

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı