SinemaSinema Üzerine

Sinemia İle Tanışın!

Sinemaseverler ve sürekli sinemaya gidenler, bu haber tam sizin için. Çünkü tam da aradığınız fırsatı sizlere sunuyorum. Sinemia ile her gün istediğiniz bir sinema salonunda istediğiniz bir filme kapıdan hiçbir ücret ödemeden geçip girebileceğinizi söylüyorum size.

Sinemia özel bir sinema kulübü ve çok güzel bir proje. Yapmanız gereken tek şey üye olmak ve ücretsiz sinema izleyebileceğiniz kartı aylık abonelik ile almak. Sinemia tıpkı bir kredi kartı gibi olan sinema kartınızı size aylık iki sinema bileti fiyatı karşılığında verir. Şu an ki fiyatları  9 aylık üyelikte her ay 41 lira ödeniyor. Yani ayda sadece 41 lira vererek her gün istediğiniz bir sinema salonunda istediğiniz bir filme girebilir 30 gün boyunca her gün film izleyebilirsiniz. Sürekli sinemaya gidenler ve vizyonu takip edenler için gerçekten oldukça kârlı bir uygulama.

Nedir? Nasıl Çalışır? Güvenilir mi?

Elbette herkesin aklına gelen ilk soru güvenilir olup olmamasıdır. Çünkü ilk gördüğümde ne olduğunu anlamadan güvenilirliğini araştırmaya kalktım ve gerçekten güvenilir bir uygulama olduğunu anladığımda tam olarak ne olduğunu ve nelerden faydalanabileceğimi öğrenmeye çalıştım. Sinemia, Borsa İstanbul tarafından 2015 yılında hayata geçirilmiş bir proje ve şu anda İngiltere’de de faaliyete başlamış. Oldukça güvenilir bir yöntemle  üyelik işlemleri yapılmakta ve sinemia kartı kullanıcıya kargo ile gönderilmektedir.

Sinemia üyelerinin yapması gereken tek şey Türkiye’de bulunan herhangi bir sinema salonuna gidip sinema biletini almak için kendisine gönderilen sinemia kartı ile ücret ödemek.

Dikkat edilmesi gereken husus, Üye olduktan sonra film izlemek için gittiğiniz sinema salonuna bilet alırken Sinemia üyesi olduğunuz için ücretsiz izleyeceğinizi belirtmeyiniz. Proje, sinema salonları ile anlaşmalı olarak çalışmadığından yetkili personel büyük ihtimalle böyle bir firma ile anlaşmaları olmadığını söyleyecektir. Yapmanız gereken tek şey bileti satın almak için kredi kartı gibi kullanılabilen Sinemia kartınız ile bilet ücretini ödemek. Sinemia sizin için sinema biletinin ücretini ödeyecektir.

Sinemia sinema şirketleri ile anlaşmaya dayalı çalışmaz ve sizden izlediğiniz filmin ücretini talep etmez. Yani üye olduktan sonra ödediğiniz üyelik ücreti dışında hiçbir ücret ödemezsiniz ve Sinemia’nın size gönderdiği sinema kartı ile istediğiniz her filme her gün bedava girebilirsiniz. Sadece kasada sinema ücretini ödemek için sinemia kartınızı vereceksiniz ve sinemia sizin için biletin bedelini ödeyecek.

Bu kart ile ileri tarihli biletleri de alabilme imkanınız var. Böyle güzel uygulamaların olması sanırım sinemaseverler için bir altın madeni olsa gerek. Özellikle benim gibi bir üniversite öğrencisiyseniz veya haftanın 3-4 günü sinemaya gidebilecek pek imkanınız yoksa bu uygulama dileklerinizi gerçekleştiriyor. Üstelik acaba sonradan bunun bir zararı çıkar mı diye endişelenmenize de gerek yok.

Web Sitesine Gitmek İçin Tıklayınız

Tagler

Sercan Ceyhan

Çukurova Üniversitesi İletişim Bilimleri'nden mezun olup hayaller peşinde koşan oyun çağını atlatamamış ve büyümekten korkan bir çocuk. Kalemimiz bu dünyayı güzel kılacaktır.

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgini Çekebilir!

Kapalı
Kapalı