KeşfetMüzikler

Sia’dan Orlando Katliamına Klip

The Greatest

Amerika’nın Florida eyaletindeki Orlando şehrinde bulunan Pulse isimli bir gay barda 12 Haziran 2016 tarihinde silahlı bir katliam gerçekleşmişti. Tarihin en homofobik saldırılarından biri olan bu katliam aynı zamanda 11 Eylül olaylarından bu yana Amerika’daki en kanlı katliam olmuştur. Pek çok ülke başkanı konuyla ilgili açıklamalar yaparken pek çok sanatçı da tepkisini göstermiş, Orlando için konserlerinde dualar edip şarkılar söylemişlerdi.

Lady Gaga’nın Orlando ile ilgili basın açıklamasının yanı sıra Madonna, Adele, Demi Lovato gibi pek çok isim Orlando’yu anmışlardır. Sia da bu isimlerden biridir. Yüzünü hiçbir zaman göstermeyen ve bunu yerine 13 yaşındaki dansçı ve oyuncu ortağı Maddie Ziegler ile çalışan Sia, ‘The Greatest’ isimli şarkısına çektiği klibi Orlando’ya adamıştır. #WEAREYOURCHILDREN hastagi ile siyah bir ekranla başlıyor klip. 49 kişinin öldüğü olaya dikkat çeken Sia’nın klibinde 49 dansçının Don’t Give Up (Yenilme) sözleriyle bir hapishaneden kaçışı da sahnelenmektedir.

Klibin sonundaki görüntü hem duygusal hem de trajedik bir bitiş yapsa da Ziegler’in herkesin üzerinde yatarken gözlerini açıp bakışı mücadele çağrısı yapmaktadır.

Tagler

Sanalok

Sanalok Haziran 2018'de iletişimciler ve sosyal bilimlerle ilgilenenler için hayata geçirilmiş bir içerik platformudur. Diğer sitelerden farklı olarak Sanalok, katılımcı ve herkesin içerik üretebileceği bir yapıya sahiptir. Bu alandaki çalışmalar sürdürülmektedir.

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı