Film SahneleriFilmler

Dumbledore’un Ölümü -Harry Potter ve Melez Prens

Filmlerden Sahneler

Yazar J. K. Rowling’in aynı adlı kitap serisinden beyazperdeye taşınan Harry Potter serisi ilk film olan Harry Potter ve Felsefe Taşı filminden bu yana hep oldukça sevildi ve ilgiyle izlendi. Hiçbir devam filmi bir öncekinden daha kötü olmamakla birlikte mükemmel bir evrenin kapılarını büyük bir profesyonellikle aralamayı başardılar.

Seriyi bugün yeniden izlesem gerçekten bizler arasında yaşayan büyücüler dünyası olsa herhalde ancak bu kadar oldurdu diyebilirim. Çok az kusurla fantastik bir dünyayı gerçek dünyanın üzerine bindirmeyi başarıyor ve ona gerçek bir hayata ve tarihsellik kazandırıyor yazar.

Ancak burada filmin senarist, yönetmen, prodüksiyon şirketi koskoca bir ekibin ve oyuncularının da alkışlanması gerekiyor. Çünkü hikâyeyi aynı profesyonellikle canlandırıyorlar bana göre

Bu videoda ise Hogwarts Büyücülük ve Cadılık Okulu’nun müdürü Dumbledore’un ölüm sahnesini izliyoruz.

Konusu

Harry Potter aslında bir büyücü çocuğudur. Muggle denen sıradan insanlarla birlikte yaşar ve kötü muamele görür. Ancak kendisinin tuhaf yetenekleri vardı ve bir gün Hogwarts Büyücülük ve Cadılık Okulu’na davet almasıyla hayatı değişir.

Ailesi bir zamanlar büyücülük dünyasına korku salmış ve insanların adını dahi anmaktan çekindikleri karanlık büyücü Voldemort tarafından ölmüştür. Bu sırlarla dolu dünyayı tanımalı ve yaklaşan tehlikeler için hazırlanmalıdır.

Tagler

Sanalok

Sanalok Haziran 2018'de iletişimciler ve sosyal bilimlerle ilgilenenler için hayata geçirilmiş bir içerik platformudur. Diğer sitelerden farklı olarak Sanalok, katılımcı ve herkesin içerik üretebileceği bir yapıya sahiptir. Bu alandaki çalışmalar sürdürülmektedir.

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı