SinemaSinema Üzerine

Başka Sinema

Bize her gün festival

Ana akım sinemanın sinema salonlarını eğlence ve aksiyon temaları arasında işgal etmesinden ve amacı sadece izleyiciyi eğlendirerek para kazanmak olan bu filmlerden sıkıldınız mı? Artık sinemaya gittiğinizde bağımsız filmleri ve daha fazla üçüncü sinema türlerini görmek mi istiyorsunuz? O zaman artık Başka Sinema bu filmleri sizin için sinema salonlarına getiriyor.

Filmleri bir derdi ve mücadele ettiği bir düşüncesi olduğu zaman ve yönetmenin sanatsal imzaları olduğu zaman seviyorsunuz fakat sinemaya bu filmler pek uğramıyor olabilir. Bütün bu güzel filmler festival festival koşup, festival kapsamında bulunduğu şehirde sadece bir haftalığına vizyona giriyor ve siz bu festival filmlerini o an sinemada izleme fırsatını kaçırıyor olabilirsiniz. Başka Sinema da sizin bu derdinize çözüm sunuyor: “Bize her gün festival”

Başka Sinema Nedir?

Başka sinema, bağımsız filmlerin dağıtımcısı 3 Film ve Kariyo & Ababay Vakfı isbirliğiyle hayata geçirilmiştir. Sinemaseverlerin sevdikleri ve izlemek istedikleri bağımsız filmleri sinemaseverler için yıl boyu izlenebilir ve erişilebilir kılan bir projedir. Sürpriz film geceleri, kısa filmler, belgeseller, kült filmler, ön gösterimler ve sonrasında film ekibiyle sohbetler, izleyicinin katkısıyla yaratılacak etkinlikler, hep seyretmek istediğiniz ama kaçırdığınız filmler Başka Sinema’da izleyicilerini bekliyor.

Başka Sinema’nın tüm seçkileri anlaşmalı olduğu tüm sinema salonlarında ortak seanslar olarak verilmektedir. Üstelik bu filmler bir hafta falan değil uzun bir süre vizyonda kalmakta ve izleyicinin filmi izleme şansını kaçırmasını önlemektedir.

Başka Sinema, hayata geçtiği günden bugüne kadar genişlemeye ve yeni şehirlerde yeni sinema salonlarına gelmeye devam ediyor. Şehrinde Başka Sinema anlaşması olup olmadığını ve hangi sinema salonlarında Başka Sinema seçkilerinin gösterimde olduğunu kendi web sitelerinden takip edebilirsiniz.

Başka Sinema’ya Bugüne Kadar Gelen Film Örnekleri

 1. Pride
 2. The Tribe(Kabile)
 3. CitizenFour
 4. Mavi En Sıcak Renktir
 5. Le Capital
 6. Peşimdeki Şeytan (It Follows)
 7. Carol
 8. Diren
 9. Joy
 10. Youth (Gençlik)
 11. Who Am I (Ben Kimim)

Başka Sinemaya Gitmek İçin Tıklayınız

Tagler

Sercan Ceyhan

Çukurova Üniversitesi İletişim Bilimleri'nden mezun olup hayaller peşinde koşan oyun çağını atlatamamış ve büyümekten korkan bir çocuk. Kalemimiz bu dünyayı güzel kılacaktır.

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı