LiveMüzikler

Aleyna Tilki’den Muhteşem Altın Kelebek Performansı

Son dönemlerin çalkantılı ismi olan Aleyna Tilki Türkiye standartlarına göre oldukça iyi bir performans sergilemiş. Günümüzde hâlâ sahneye ve kendi sesini kullanmaya özen gösterilmeyen ülkemizde çok sık back vokallerin ve playbacklerin ardına geçilerek performanslar sergileniyor.

44. Altın Kelebek Ödül Töreni‘nde bulunan Aleyna Tilki gibi sahneye çıkanlar arasında bile playbackini ve klasikleşmiş sahne performanslarını kullanıp gidenler oldu. Aleyna Tilki’nin sanatsal kimliği ve magazinsel hayatı ayrı bir tartışma konusu elbette. Burada Aleyna Tilki’yi Türkiye müzik dünyası için övmüyorum. Kendisi sektörün ihtişamlı bir yıldızı olabilir elbette ki, zaten sektörün istediği de bu. Benim sevdiğim sahne hakimiyeti ve tamamen kendi sesini kullanarak 3 birbirinden çok farklı şarkıyı ard arda seslendirmesi ve zamanında Lady Gaga ve Demi Lovato gibi ünlülerin kullandığı sahne şovlarından birini kısacık gerçekleştirmiş olmasıydı. Gazete metinlerinin sahneye yansıtılmasından bahsediyorum.

Sahnede sırasıyla ApplauseAllı Turnam ve O Sen Olsan Bari şarkılarını seslendirdi.

Aynı zamanda gecede “En İyi Çıkış Yapan Şarkıcı” ödülünün de sahibi oldu.

Tagler

Sanalok

Sanalok Haziran 2018'de iletişimciler ve sosyal bilimlerle ilgilenenler için hayata geçirilmiş bir içerik platformudur. Diğer sitelerden farklı olarak Sanalok, katılımcı ve herkesin içerik üretebileceği bir yapıya sahiptir. Bu alandaki çalışmalar sürdürülmektedir.

İlgili İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı